O mnie

Mgr Joanna Gonia-Sikora

Jestem pedagogiem, ekonomistą i nauczycielem akademickim. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi jako lektor i nauczyciel. 
Artykuły mego autorstwa, wykłady i szkolenia dotyczące pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi można znaleźć na stronie https://labiryntywiedzy.gwo.pl/. Od 2006 roku współpracuje z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym jako konsultant, recenzent i autor warsztatów.
Prowadziłam zajęcia na kierunku Filologia Polska, Podyplomowym Studium Dziennikarstwa i Podyplomowym Studium Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Uniwersytecie Gdańskim. Opracowałam autorski program przedmiotów marketingowych na kierunkach humanistycznych ( Marketing Medialny, Reklama Książki ). Od 2000r. prowadzę firmę zajmującą się analizą rynku prasowego, konsultacjami graficzno-edytorskimi, organizacją promocji, konferencji, szkoleń oraz produkcją filmową i telewizyjną. W ramach działalności współpracuję z wydawcami czasopism: Gazeta Prawna, Personel, Gazeta Szkolna, Marketing w Praktyce, Manager Magazin, Businessman Magazine, Ozon.

Fonolandia

Współtworzyłam pierwszy w Polsce kompleksowo opracowany projekt edukacyjny dotyczący odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych. Fonolandia otrzymała w 2019 roku: Nagrodę Główną Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz Nagrodę Lidera Dobrych Praktyk.
https://www.fonolandia.edu.pl/.

Superszkoła. Jak prowadzić lekcje i nie zwariować

Jestem także pomysłodawczynią, współautorką i producentką trzech części poradnika dla nauczycieli pt. „Superszkoła. Jak prowadzić lekcje i nie zwariować”.
https://gwo.pl/ksiegarnia/ksiazka/483,superszkola-jak-prowadzic-lekcje-i-nie-zwariowac-cd-rom-czesc-3